آشنایی با بیمارستان های مناطق مختلف تهران

377
بیمارستان میلاد تهران

آشنایی با بیمارستان های مناطق مختلف تهران

تهران به عنوان پایتخت کشور، یکی از بزرگترین شهرهای خاورمیانه است که جمعیتی بالغ بر 8 میلیون نفر را در خود جای داده است . این کلانشهر به دلیل جمعیت بالا بیشترین تمرکز مراکز درمانی را در کشور دارا می باشد. بسیاری از بیمارستانهای معروف کشور در تهران قرار دارند که پذیرای بیماران زیادی از داخل و یا خارج کشور هستند. در این مقاله سعی داریم تا بهترین بیمارستان های تهران را در مناطق مختلف آن معرفی کنیم.

به طور کلی تهران دارای 118 بیمارستان است که از این تعداد 49 بیمارستان دولتی، 14 بیمارستان نیروهای مسلح و 55 بیمارستان خصوصی می باشند. بیمارستان های تامین اجتماعی نیز در دسته بیمارستان های دولتی قرار می گیرند. با توجه به نیاز بیماران نام برخی از معروفترین بیمارستان های تهران به همراه شماره تماس در ادامه ذکر می شود.

بیمارستان های تهران

بیمارستان های تهران

معروفترین بیمارستان های تهران

امروزه بیمارستان های تهران در رده بهترین بیمارستان های خاورمیانه شناخته می شوند و برخی از بیمارستان های خصوصی نیز در عرصه بین المللی بسیار مشهور می باشند. در سال‌های اخیر خدمات پزشکی ایران در خاورمیانه از محبوبیت بالایی برخوردار شده اند. در این مقاله به چند نمونه از بیمارستان های تهران در مناطق چندگانه تهران می پردازیم..

گردشگران زیادی در سالهای اخیر به بهانه‌ درمان به ایران سفر می‌کنند. هزینه‌ پایین درمان، کیفیت خدمات درمانی، حضور پزشکان متخصص و حرفه ای و وجود بیمارستان های مجهز در جذب توریست سلامت و پزشکی نقش اساسی دارد. در اینجا برخی از بهترین بیمارستان های تهران را نام می بریم.

بیمارستان های تهران، شهید رجایی

تعداد بیمارستان های خیابان ولیعصر بسیار زیاد است. این خیابان بیمارستان های زیادی را در زمینه های مختلف در خود جای داده که یکی از آنها بیمارستان قلب شهید رجایی می باشد. مرکز فوق تخصصی شهید رجایی در سال 1353 تاسیس شده و یکی از بزرگترین و تخصصی ترین بیمارستان های قلب خاورمیانه است. کادر درمانی و پزشکی این بیمارستان از بهترین متخصصان قلب و عروق در دنیا تشکیل شده اند و خدمات نوینی را به بیماران در زمینه درمان ارائه می دهند. در کشور ما بیماری قلبی در صدر بیماریها قرار دارد و هر ساله تعداد زیادی از هموطنان مان بر اثر نارسایی های قلبی جان خود را از دست می دهند. به همین جهت لزوم داشتن چنین بیمارستانی کاملا مشخص است. علاوه بر بیماران داخلی از کشورهای اطراف نیز بیماران زیادی به این بیمارستان مراجعه می کنند.

بیمارستان های قلب تهران

بیمارستان های قلب تهران

تجهیزات بیمارستان شهید رجایی

بیمارستان شهید رجایی با 600 تخت و 1700 خدمه از بیمارستان های درجه یک تهران است که دارای بخش های تخصصی اکوکاردیوگرافی، الکتروفیزیولوژی، جراحی قلب باز، جراحی قلب کودکان، پیوند قلب، اعمال پیشرفته اینترونشنال بالغین و کودکان مانند TAVI می باشد و یکی از برترین بیمارستان های تهران به شمار می رود. همچنین در بخش دیپلمات 11 تخت مجهز و لوکس،‌ امکانات درمانی به علاوه خدماتی چون اینترنت، کافی شاپ، تلویزیون را ارائه می دهند. به جز بیمارستان قلب شهید رجایی بیمارستان های دیگری مانند بیمارستان قلب تهران هستید، که می توانید با مراجعه به آن به بیماری های قلبی خود بپردازید.

آدرس : تهران – خیابان ولی عصر (عج) – جنب پارک ملت – نبش نیایش – مرکز آموزشی، تحقیقاتی و درمانی قلب و عروق شهید رجایی

شماره تماس بیمارستان شهید رجایی: ۲۳۹۲۱ – ۰۲۱

بیمارستان های تهران، بیمارستان میلاد

بیمارستان 1000 تختخوابی میلاد یکی از بیمارستان های تخصصی و فوق تخصصی ایران که بیشتر از ۵۶۰۰ پزشک متخصص و فوق متخصص را به خود جذب کرده است. این بیمارستان در سال 1380 تاسیس شد و در حال حاضر در زمینه های مختلف درمانی، پزشکی هسته ای، لیزر پزشکی، پیوند اعضا و جراحی با اشعه گاما به طور تخصصی فعالیت می کند.

قابل ذکر است بیمارستان میلاد یکی از بیمارستان های تهران است که تمام خدمات آن تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی است و اکثر خدمات آن به صورت رایگان انجام می گیرد. به همین جهت از بیمارستان های شلوغ تهران است و مورد توجه بیماران زیادی می باشد.

در حال حاضر امتیاز ویژه بیمارستان میلاد، تاسیس بخش ویژه جراحی مغز و اعصاب زیر نظر پروفسور سمیعی می باشد. این بیمارستان 12 طبقه در کنار برج میلاد و هتل میلاد قرار دارد. بیماران و یا همراهان آنها که نیاز به اقامت در تهران دارند می توانند از اقامت در هتل میلاد برخوردار شوند. اگر از پس هزینه ای هتل بر نمی یایید، می توانید از طریق سایت ایران ماوا اجاره روزانه خانه در تهران و اجاره آپارتمان مبله را انجام دهید. این خانه ها در ارزان ترین مناطق تهران واقع شده اند. این کار علاوه بر هزینه مقرون به صرفه آسایشی بیشتری را با خود به همراه دارد. برای آشنایی بیشتر در این باره می توانید به مطلب ” ارزانترین مناطق تهران برای اجاره خانه مبله کدامند؟ ” مراجعه کنید.

آدرس: تهران ، بزرگراه حکیم، جنب برج میلاد، بیمارستان میلاد

شماره تماس بیمارستان میلاد: ۸۲۰۳۹ نوبت‌دهی، درمانگاه ۸۴

بیمارستان میلاد تهران

بیمارستان میلاد تهران

بیمارستان های تهران، بیمارستان عرفان

یکی از بیمارستان های تهران، بیمارستان خصوصی تخصصی و فوق تخصصی عرفان است که در سال ۱۳۸۵ تاسیس شد که به عنوان بهترین بیمارستان خصوصی ایران شناخته می شود. این بیمارستان 9 طبقه، 200 تخت عادی و 70 تخت ویژه با امکانات و تجهیزات کامل به درمان بیمارانی می پردازد که خدمات پزشکی خصوصی را به بیمارستان های دولتی ترجیح می دهند.

شایان ذکر است که بیمارستان عرفان طرف قرارداد با بیمه هایی چون دانا، ایران، آسیا، البرز، پارسیان، سامان، ملت، رازی، کمک رسان ایران(sos) می باشد.

آدرس : تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خیابان سرو غربی، شهید بخشایش

شماره تماس بیمارستان عرفان: ۳۹-۲۲۳۵۸۴۳۵

بیمارستان های تهران، بیمارستان چشم ‌پزشکی نور

اگر به دنبال بیمارستانی در لیست بیمارستان های تهران هستید که در خدمات چشم پزشکی از بهترین ها باشد، بیمارستان چشم پزشکی نور با دارا بودن 4 اتاق عمل مجهز یکی از بهترین بیمارستان های تهران است. کیفیت خدمات به همراه تیم چشم پزشکی متخصص و تکنولوژی پیشرفته روز را در این بیمارستان شاهد خواهید بود. در این مرکز کلیه خدمات چشم پزشکی و درمان های تخصصی از عکس برداری گرفته تا جراحی های پیشرفته با هزینه مناسب انجام می گیرد.

کلیه خدمات درمانی مانند بررسی قرنیه، لیزیک، فمتولیزیک و خدمات زیبایی مانند عمل زیبایی پلک و بوتاکس در بیمارستان نور انجام می شود.

آدرس: تهران- خیابان ولیعصر(عج)، بالاتر از ظفر،ابتدای بلوار اسفندیار، شماره ۹۶

شماره تماس بیمارستان چشم‌پزشکی نور: ۸۲۴۰۰-۰۲۱

بیمارستان نور تهران

بیمارستان نور تهران

بیمارستان های تهران، پژوهشکده سلولهای بنیادی

این پژوهشکده در زمینه‌ درمان ناباروری، افزایش باروری و سلامت جنین فعالیت می کند و یکی از بهترین مراکز پژوهشی درمانی در دنیا می باشد که در سال 1370 با هدف کمک به زوج های نابارور تاسیس شد. هرساله بیش از 300 زوج از کشورهای اروپایی و خاورمیانه به این بیمارستان مراجعه می کنند.

بسیاری از پژوهش های ژنتیکی مانند همانند سازی و یا لقاح مصنوعی در این مرکز صورت می گیرد و دستاوردهای سلولهای بنیادی در این پژوهشکده شهرت جهانی دارد به طوری که نه تنها یکی از بهترین بیمارستان های تهران بلکه دنیا شناخته می شود.

بخش های مختلف بیمارستان شامل: اندوکرینولوژی، ژنتیکِ تولید مثل، جنین‌شناسی، آندرولوژی، اپیدمیولوژی و سلامت باروری، ناباروری زنان و تصویربرداری تولید مثل می باشد. یکی از بخش های بیمارستان بانک جنین های فریز شده است که بسیار قابل توجه زوج ها می باشد چرا که می توانند جنین چند سلولی خود را تا 10 سال در دمای 135 درجه سانتی گراد فریز کنند و هر گاه اراده کردند نسبت به بارداری اقدام کنند.

آدرس : تهران، بزرگراه رسالت، انتهای خیابان بنی هاشم شمالی، کوی حافظ

شماره تماس پژوهشگاه رویان: ۲۳۵۶۲۰۰۰ – ۰۲۱

دیگر بیمارستان های تهران

علاوه بر بیمارستان های ذکر شده تعداد دیگری از بیمارستان های تهران در رده بهترین بیمارستان های ایران و خاورمیانه قرار می گیرند که مجال معرفی آنها در این مقاله وجود ندارد . برای آشنایی با بیمارستان های خیابان ولی عصر، بیمارستان های تخصصی تهران و دیگر مراکز درمانی می توانید به همین سایت مراجعه کنید. بیمارستان شریعتی، فارابی، امام خمینی، بیمارستان رازی، بیمارستان سینا و بیمارستان مادران که یک زایشگاه تخصصی می باشد، همچنین بیمارستان های خصوصی آریا، آتیه، آراد، آپادانا، آزادی، ابن سینا، البرز و ایرانمهر تعدادی از بیمارستان های خصوصی تهران هستند که در مناطق مختلف تهران قرار دارند. بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) و بیمارستان مصطفی خمینی نیز از بیمارستان های معروف نیروهای مسلح می باشند.

برای انتخاب منطقه مناسب جهت اجاره روزانه خانه در تهران و اجاره آپارتمان مبله بهتر است مطلب ” ارزان ترین مناطق تهران برای اجاره خانه مبله کدامند؟ ” را نیز در سایت ایران ماوا مطالعه بفرمایید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط
فهرست