آشنایی با محله های تهران – عباس آباد

203
اجاره سوئیت مبله در تهران
برای اجاره سوئیت مبله در تهران همراه شما هستیم .
عباس آباد یکی از محله های تهران است که از جنبه های زیادی دارای اهمیت است.
 یکی از اهمیت های عباس اباد از لحاظ فرهنگی آموزشی است.
در گذشته این محله یکی از روستاهای اطراف تهران بود که در همسایگی روستای قصر قرار داشت. فردی که روستای عباس آباد را بنا نهاد یکی از صدر اعظم های قاجاری به نام حاج میرزا آقاسی بود.
وی با حفر قنات و کاشتن درخت های زیاد آبادانی را به این روستا آورد. وجه ساختن عباس آباد تبدیل آنجا به مکانی شاد و برای خوشگذران بود که البته این هدف میرزا آقاسی تنها تا زمان صدارت میرزا تقی خان دوام آورد و پس از به منصب رسیدن امیر کبیر بساط عیش و نوش از این منطقه برداشته شد.
پس از اینکه سلسله ی قاجاریان به اتمام رسید و نوبت به حکومت پهلوی ها شد یک پادگان نظامی در عباس آباد ساخته شد که چند سال بعد با ایجاد یک خیابان موسوم به خیابان شهید بهشتی پادگان به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شد. بخش شمالی این پادگان بعد ها به دلیل ساخت مصلی تهران تخریب شد اما هنوز هم بخش جنوبی این پدگان سر جای خود است.
پس از اینکه عباس آباد توسط مستوفی الممالک خریداری شد وی این ملک را به املاک خود در یوسف آباد اضافه کرد. فرزند وی یعنی میرزا حسن این منطقه را به فردی به نام غلامحسین همدانی فروخت. حاج غلامحسین به دلیل ورشکستگی این ملک را به حاج امین الضرب فروخت. شخص آخر یعنی حاج امین الضرب این ملک را بخش بخش کرد و فروخت.
بالاتر گفتیم که این خیابان از لحاظ فرهنگی نیز دارای اهمیت بسیاری می باشد، دلیل این امر نیز قرار داشتن دانشگاه علامه طباطبایی و سازمان سنجش در این ناحیه از تهران می باشد. دیگر ساختمانی که در این محل دارای اهمیت بسیار می باشد مصلی تهران است.
ایران ماوا مرکزی مطمئن برای اجاره سوئیت مبله در تهران با امکانات رفاهی کامل .

این مطلب را به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست