مقالات

اجاره آپارتمان مبله درتهران

آشنایی با اماکن مذهی تهران – حرم حضرت عبدالعظیم (قسمت دوم)

ایران ماوا مرکزی مطمئن برای اجاره  آپارتمان مبله در تهران
بعد از انقلاب اسلامی در سال 1357 تغییرات بسیاری در حرم مطهر عبدالعظیم حسنی روی داد که ازآن جمله می توان به توسعه و تعمیرات بسیاری در مجموعه حرم، رواق ها و صحن ها اشاره کرد. بعد از انقلاب همچنین یک کتابخانه، دارالحدیث، شبستان و یک مصلای بزرگ در این حرم ساخته شدند.
از دیگر صحن های این حرم مقدس می توان به صحن توتی یا مدرسه امین السلطان درشمال غربی‌، حرم وصحن ناصرالدین شاه یا صحن ولی‌عهدی که بعدها به صحن کاشانی معروف شد درغرب ‌حرم وصحن باغعلی جان در شرق و صحن امامزاده حمزه اشاره کرد.
علاوه بر آستان مقدس شاه عبدالعظیم حسنی دو گوهر دیگر نیز در این بارگاه مقدس مدفون هستند که عبارت اند از: امامزاده حمزه و امامزاده طاهر.
امامزاده حمزه از فرزندان امام موسی یعنی امام هفتم شیعیان است. قبر مقدس وی قبل از حضرت عبددالعظیم در همان محل که در گذشته باغی خارج از شهر به حساب می آمده قرار داشته است. وی از کسانی بوده که در دوران مامون عباسی به شهادت رسیده است.
نسب امامزاده طاهر به امام سجاد یعنی فرزند امام حسین می رسد. بین ان حضرت و امامزاده طاهر هشت واسطه قرار دارد. گنبد و بقعه ی هر کدام از این امامزادگان جداست و شما می توانید پس از زیارت کردن ضریح شاه عبدالعظیم حسنی به طور جداگانه به زیارت کردن ضریح آن دو گوهر بزرگوار نیز بپردازید.
پس از انقلاب اسلامی در سال 1369 عملیات عمرانی وسیعی در این منطقه شروع شد. برای این کار تمامی فضای اطراف حرم خریداری شد و تمامی قبوری که جلوه ی منطقه را زشت کرده بودند از بین رفتند. حرم مطهر شاه عبدالعظیم حسنی و آن دو گوهر یعنی امامزاده حمزه و امامزاده طاهر در سال 1334 بعنوان یکی از آثار ملی ایران ثبت شده است.
برای رفتن به این منطقه می توانید از مترو و یا ماشین شخصی استفاده کنید. راحت ترین راه استفاده از مترو می باشد که باید در ایستگاه شهر ری از قطار پیاده شده و پس از خروج از ایستگاه به سمت تاکسی ها به جهت عزیمت به حرم مطهر استفاده کنید. اگر می خواهید کل راه را از ماشین شخصی استفاده کنید باید از بزرگراه آزادگان به سمت شرق بروید و بعد از آن از خروجی فداییان اسلام به سمت جنوب بروید. با ادامه ی مسیر به تابلوهای حرم مطهر برمی خورید.
اگر به دنبال اجاره آپارتمان مبله در تهران هستید با ما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *