آشنایی با دانشگاه های تهران – دانشگاه پیام نور(قسمت اول)

اجاره سوئیت در تهران

برای اجاره سوئیت در تهران با ما در تماس باشید.

در کشورمان ایران دانشگاه های بسیاری هستند که در زمینه های مشخصی فعالیت می کنند. بسیاری از این دانشگاه ها تک واحدی بوده و بسیاری دیگر نیز دارای چند واحد و پردیس در شهرهای مختلف و برخی دیگر نیز جامع می باشند و در بیشتر شهرهای ایران دارای واحد می باشند.

از جمله دانشگاه های جامع می توان به دانشگاه پیام نور اشاره کرد که در این متن نیز روی صحبت ما با همین مجموعه ی عظیم است. دانشگاه پیام نور در کنار تمامی دانشگاه های ایران به فعالیت خود می پردازد و در برخی زمینه ها از آنها نیز بهتر است.

برای مثال در اواخر سال 1393 بر اساس تحقیقات معلوم شده دانشگاه پیام نور با کسب نمره ی 100 توانست رتبه ی یک آموزشی را در کنار دانشگاه های شریف و علوم پزشکی تهران کسب کند. همچنین این دانشگاه جزو 10 دانشگاه برتر جامع کشور می باشد.

دانشگاه پیام نور تفاوت هایی با دانشگاه های دیگر از جهت روش تحصیلی خود دارد. این دانشگاه به آموزش دادن دانشجویان از روش های نیمه حضوری و از راه دور می پردازد.

 روش نیمه حضوریبه این شکل است که دانشجویان ضرورت چندانی برای حضور سر کلاس ها ندارند در حالی که در بسیاری دانشگاه ها حضور سر کلاس تا حد معینی اجباری است وگرنه منجر به حذف دانشجو از درس مربوط می شود. برای حل موضوع ضرورت نداشتن حضور دانشجو سر کلاس کتاب های خود آموز به آنها معرفی می شود که باید آنها را تهیه کنند.

ایران ماوا مرکزی مطمئن برای اجاره سوئیت در تهران روشی که دانشگاه پیام نور دارد روشی دانشجو محور می باشد. رشته های بسیاری در شعبه های مختلف این دانشگاه تدریس می شوند که از آنها می توان به رشته هایی مانند مهندسی مکانیک، هوافضا، خودرو، مواد و متالوژی و رشته هایی مانند روانشناسی و حقوق و… اشاره کرد.

 روش نیمه حضوریبه این شکل است که دانشجویان ضرورت چندانی برای حضور سر کلاس ها ندارند در حالی که در بسیاری دانشگاه ها حضور سر کلاس تا حد معینی اجباری است وگرنه منجر به حذف دانشجو از درس مربوط می شود. برای حل موضوع ضرورت نداشتن حضور دانشجو سر کلاس کتاب های خود آموز به آنها معرفی می شود که باید آنها را تهیه کنند. روشی که دانشگاه پیام نور دارد روشی دانشجو محور می باشد. رشته های بسیاری در شعبه های مختلف این دانشگاه تدریس می شوند که از آنها می توان به رشته هایی مانند مهندسی مکانیک، هوافضا، خودرو، مواد و متالوژی و رشته هایی مانند روانشناسی و حقوق و… اشاره کرد.

 نحوه ی ورود به این دانشگاه مانند دانشگاه های دیگر با استفاده از آزمون سراسری کنکور می باشد و هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان را که به هر دلیلی وارد دانشگاه های ملی نشده اند را درون خود جای می دهد.

در زیر به سیر تحولات دانشگاه پیام نور در چهار مرحله اشاره می کنیم:

شروع فعالیت این دانشگاه مربوط به سال 1367 می باشد که در آن زمان دانشگاه پیام نور اولین گروه دانشجوی خود را نیز پذیرش کرد. دانشجویان پذیرش شده در 5 رشته به تحصیل می پرداختند.

 عمده دانشجویان این دوره افراد شاغل بودند که کلاس هایشان بر خلاف دانشگاه های دیگر در روزهای پنج شنبه و جمعه تشکیل می شد.

در دوره ی بعدی دانشگاه پیام نور بسیاری از مراکز و ساختمان های دولتی که دیگر قابل استفاده نبودند به دانشگاه پیام نور داده شد در نتیجه دانشگاه پیام نور گسترش زیادی پیدا کرد. در این دوران علاوه بر افراد شاغل، دیگر افراد نیز توانستند با آزمون سراسری وارد دانشگاه شوند. کیفیت دانشگاه در این دوره افت پیدا کرد.

در دوره ی بعدی یعنی دوره ی سوم بسیاری از نواقص دانشگاه جبران شد که از آنها می توان به قدیمی بودن ساختمان ها اشاره کرد. ساختمان های جدیدی ساخته شد و مراکز قبلی به ساختمان های جدید منتقل شدند.

در این مرحله، آن دسته از مراکزی که دارای ساختمان مناسب از ابتدا بودند دچار پیشرفت به سزایی شدند که از جمله می توان به ایجاد  آزمایشگاه ها و کتابخانه ها و سامانه های امنیتی اشاره کرد.برای اجاره سوئیت در تهران با ما در تماس باشید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

مطالب مرتبط

گردشگری مذهبی در تهران – حرم شاه عبدالعظیم
گردشگری مذهبی در تهران - حرم شاه عبدالعظیم
آشنایی با اماکن مذهبی تهران – حرم حضرت عبدالعظیم(قسمت اول) ادیت شده
آشنایی با اماکن مذهبی تهران - حرم حضرت عبدالعظیم(قسمت اول) ادیت شده
آشنایی با اماکن مذهبی تهران – امام زاده یحیی (قسمت دوم)
آشنایی با اماکن مذهبی تهران - امام زاده یحیی (قسمت دوم)