مقالات

اجاره سوئیت در تهران

آشنایی با دانشگاه های تهران – دانشگاه تربیت مدرس(قسمت اول)

برای اجاره آپارتمان مبله در تهران با ما تماس بگیرید.امروزه در دنیایی زندگی می کنیم که هر دقیقه از آن چیزی جدید کشف می شود و بر علم آدمی اضافه می شود.

راه های بسیاری وجود دارد که علوم جدید و قدیم را به انسان منتقل کرد. یکی از این راه ها ایجاد دانشگاه، مراکز علمی و… است.

 دانشگاه های بسیاری سراسر کشور تاسیس شده است که هر یک در قالب خاصی فعالیت می کنند. بسیاری از این دانشگاه ها در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری متقاضی می پذیرند. برخی دیگر نیز مختص به مقطعی خاص می باشند.

 از جمله دانشگاه هایی که در مقطعی خاص و تحصیلات تکمیلی ارائه می کنند دانشگاه تربیت مدرس است که در شهر تهران واقع شده است. این دانشگاه در سال 1360 با عنوان مدرسه تربیت مدرس تاسیس شد و هدف آن نیز تربیت کادر هیات علمی دانشگاه ها می باشد. پذیرش دانشجو در این دانشگاه از سال 1361 شمسی اغاز شد.

اولین رشته هایی که دانشگاه در آنها دانشجو پذیرفت رشته های مدیریت و برخی از رشته های علوم انسانی بود. 4 سال بعد از اولین پذیرش، نام مدرسه تربیت مدرس به دانشگاه تربیت مدرس تغییر کرد. مقاطعی که دانشگاه در آنها دانشجو می پذیرد کارشناسی ارشد و دکتری می باشند.

نمره هایی که هر سال به دانشگاه ها بر اساس نظام های رتبه بندی ارائه می شود تاثیر زیادی بر اعتبار دانشگاه ها دارند. برخی از این نظام ها عبارت اند از:

رتبه بندی داخلی وزارت علوم، که بر اساس آن دانشگاه تربیت مدرس رتبه ی دوم را گرفته است که البته این آمار مربوط به سال 1392 می باشد. رتبه ی اول در این سال را دانشگاه تهران کسب کرده است.

بر اساس داده های موسسه ی علمی پژوهشی scopus که در سال 2012 انجام شد دانشگاه تربیت مدرس موفق به کسب رتبه ی سوم شد. در این سال رتبه های اول و دوم به ترتیب از آن دانشگاه تهران و دانشگاه شریف بود.

نظام دیگری به نام رتبه بندی لیدن، دانشگاه تربیت مدرس را چهارصد و بیست و سومین دانشگاه جهان معرفی کرده است.

پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در سه سال متوالی از 1389 الی 1392 دانشگاه تربیت مدرس را دومین دانشگاه کشور پس از دانشگاه تهران می داند. این نظام بر اساس شاخص های isc مورد تاید ISESCO استفاده می کند.

نظام موضوعی QS نیز که بر اساس موضوع رتبه بندی ها را انجام می دهد دانشگاه تربیت مدرس را نخستین دانشگاه کشور در زمینه ی حقوق معرفی می کند.

ایران ماوا مرکزی مطمئن برای اجاره  آپارتمان مبله در تهران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *