تحصیل در این دانشگاه های تهران افتخار آمیز است

11K
دانشگاه های تهران

تحصیل در این دانشگاه های تهران افتخار آمیز است

قطعا یکی از بهترین دوران تحصیل، تحصیلات تکمیلی است و برای همه دانشجویان مهم است که از کدام دانشگاه مدرک تحصیلی خود را دریافت کنند. تهران به عنوان پایتخت ایران دارای جمعیت زیادی است که برای کار یا تحصیل به این شهر مهاجرت کرده اند. چرا که دانشگاه های تهران در زمره بهترین دانشگاه های کشور و همچنین جهان محسوب می شوند. است. دانشگاه های استان تهران در حدود 137 مرکز علمی و دانشگاهی می باشد که در این مقاله سعی می کنیم بهترین دانشگاه های تهران و حومه را به شما معرفی کنیم. بهتر است دانشجویان قبل از انتخاب لیست دانشگاه های تهران را مطالعه کنند.

دانشگاه تهران

دانشگاه تهران

دانشگاه تهران

از بزرگ‌ترین نهادهای آموزش عالی ایران، دانشگاه تهران است که در سال 1313 بنا نهاده شد. دارا بودن 25 دانشکده و اساتید مجرب در مساحت 210 هزار متر مربع و تعداد 32 هزار دانشجو که به تحصیل علم ودانش مشغول هستند، این دانشگاه را به بزرگترین دانشگاه خاور میانه تبدیل کرده است.

دانشگاه تهران از بهترین دانشگاه های تهران و ایران است که حائز کسب رتبه های برتر در بین دانشگاه های جهان می باشد. این دانشگاه در خیابان انقلاب اسلامی تهران قرار دارد و در بیشتر رشته ها دانشجو می پذیرد. سر در دانشگاه تهران بسیار معروف بوده و بر روی اسکناس‌های پانصد ریالی نقش چاپ شده است.  دانشجویان می توانند با رزرو منزل مبله در خیابان انقلاب به راحتی به تحصیل در این دانشگاه بپردازند.

آدرس دانشگاه تهران : تهران، میدان انقلاب، خیابان ۱۶ آذر، سازمان مرکزی دانشگاه تهران.

دانشگاه تهران

دانشگاه تهران

دانشگاه صنعتی شریف

یکی از دانشگاه‌های تهران که از معتبرترین دانشگاه‌های کشور است، دانشگاه صنعتی شریف می باشد. این دانشگاه در سال 1344 تاسیس شد و یک دانشگاه دولتی می باشد که دانشجویانی در رشته های فنی و مهندسی می پذیرد.

دانشگاه صنعتی شریف دارای مقالات علمی معتبری می باشد که از جایگاه خوب علمی در سطح جهان برخوردار بوده و در حال رشد است. این دانشگاه به عنوان یکی از بهترین دانشگاههای تهران توانسته در طول دوران فعالیت خود در رمینه هایعلمی، فناوری های روز دنیا و علوم صنعتیو مهندسی به پیشرفت های قابل قبولی دست پیدا کند. دانشگاه صنعتی شریف امروزه به عنوان معتبرترین مرکز علمی و آموزشی ایران در جهان شناخته شده است.

با اجاره آپارتمان مبله در تهران می توانید مشکل خوابگاه را برای دانشجویان برطرف کنید. برای مشاهده لیست اجاره آپارتمان مبله به صفحه اصلی سایت ایران ماوا مراجعه کنید.

آدرس دانشگاه صنعتی شریف : تهران، خیابان آزادی، دانشگاه صنعتی شریف

دانشگاه صنعتی شریف تهران

دانشگاه صنعتی شریف تهران

دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران

دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران در مرداد ماه سال 1363 تأسیس شدو رتبه سوم را در بین دانشگاه‌های کشور دارد. این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه های تهران بوده و با 12 دانشکده، 27 مرکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی، 96 گروه تخصصی در رشته‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به فعالیت می باشد.

آدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران : تهران، انتهای بزرگراه شهید ستاری، میدان دانشگاه، بلوار شهدای حصارک، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات.

 دانشگاه پیام نور تهران

دانشگاه پیام نور تهران در دسال 1367 با هدف آموزش از راه دور تاسی شد و در حال حاضر یکی دیگر مهم ترین دانشگاه‌های تهران می باشد. این دانشگاه در تمامی استانها دارای مرکز آموزشی بوده و با مراجعه به سایت دانشگاه پیام نور می توانید مراکز مختلف این دانشگاه را ببینید.

آدرس دانشگاه پیام نور تهران شمال : انتهای بزرگراه امام علی (ع)، بلوار ارتش، بلوار شهید مژدی (اوشان)، خیابان پیروز شفیعی، خیابان یاران، انتهای خیابان یاران 2، یاران سوم.

دانشگاه هنر تهران

برای علاقه مندان به هنر، دانشگاه اختصاصی دانشگاه هنر تهران تاسیس شده است که بزرگ‌ترین مرکز آموزشی در رشته هنر می باشد. این دانشگاه از محبوب ترین دانشگاه های تهران می باشد که در سال 1358 تأسیس شده است. دانشگاه هنر تهران دارای 7 دانشکده در رشته های مختلف هنری می باشد. دانشکده های هنرهای کاربردی، هنرهای تجسمی، سینما و تئاتر، دانشکده موسیقی، معماری و شهر سازی، دانشکده حفاظت و مرمت و دانشکده علوم نظری و مطالعات عالی هنر می باشد که از بهترین اساتید بهره می برد.

آدرس دانشگاه هنر تهران : تهران، خیابان حافظ، خیابان شهید سرهنگ سخایی، بعد از تقاطع ۳۰ تیر، شماره ۵۶.

دانشگاه هنر تهران

دانشگاه هنر تهران

دانشگاه علم و صنعت ایران

دانشگاه علم و صنعت ایران را می توان یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های ایران برشمرد. این دانشگاه در ستال 1308 در مساحت 420 هزار مترمربع در شمال شرقی تهران تاسیس شد. این دانشگاه با 13 دانشکده در رشته های فنی و صنعتی یکی از دانشگاه های برتر تهران می باشد. این دانشگاه با هدف ایجاد زمینه‌های لازم برای تحصیلات دوره عالی مهندسی، با بهره‌گیری از اساتید آلمانی و ایرانی در خیابان ۳۰ تیر بنا نهاده شد. این دانشگاه در شهرهایی چون اراک، بهشهر، دماوند نیز شعبه دارد و دارای رشته های مهندسی راه‌آهن و مهندسی پیشرفت در خاورمیانه و مهندسی خودرو می باشد. سطوح آموزشی پیشرفته، امکانات کارگاهی و آزمایشگاهی مناسب در رشته ای عمران و مکانیک موجب شهرت این دانشگاه شده است.

در حال حاضر بیش از ۱۲٬۰۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، در 42 رشته‌ مشغول به تحصیل‌ هستند. این دانشگاه دارای تیم رباتیک حرفه ای و تنها دانشگاهی است که در پرتاپ ماهواره به فضا موفق بوده است.

آدرس دانشگاه علم و صنعت ایران : تهران، رسالت، خیابان هنگام، خیابان دانشگاه، دانشگاه علم و صنعت ایران.

دانشگاه صنعتی خواجه نصیر طوسی

دانشگاه صنعتی خواجه نصیر، یکی از مهمترین و برجسته‌ترین دانشگاه‌های دولتی در شهر تهران و حتی در سطح کشور ایران است. این دانشگاه با بیش از نیم قرن تجربه در عرصه آموزش عالی، پژوهش و نوآوری، به عنوان یک مؤسسه برتر و معتبر در حوزه صنعت و فناوری شناخته می‌شود.

دانشگاه صنعتی خواجه نصیر با تمرکز بر رشته‌های مهندسی و علوم دقیق، به دانشجویان فرصتی عالی برای یادگیری و پیشرفت در زمینه‌های فنی و تکنولوژیک فراهم می‌کند. یکی از عواملی که دانشگاه صنعتی خواجه نصیر را به یکی از بهترین دانشگاه‌های دولتی در تهران تبدیل کرده است، کیفیت بالای آموزش و برنامه‌های تحصیلی است.

دانشگاه با استفاده از هیئت علمی برجسته و مجرب، کارآمدی در تدریس و راهنمایی دانشجویان را تضمین می‌کند. همچنین، دانشگاه صنعتی خواجه نصیر به منظور ارتقای مهارت‌های عملی و کاربردی دانشجویان، از امکانات آموزشی پیشرفته و آزمایشگاه‌های مجهز به روز استفاده می‌کند. این رویکرد عملی و کارآمد در آموزش، فارغ‌التحصیلان قادر به ورود به بازار کار با توانمندی‌های بالا و رقابت‌پذیر می‌سازد.

در کنار آموزش، دانشگاه صنعتی خواجه نصیر به عنوان یک مرکز پژوهشی قوی و فعال، نقش مهمی در توسعه فناوری و پیشرفت علمی کشور ایفا می‌کند. این دانشگاه به دانشجویان و پژوهشگران خود فرصتی فراهم می‌کند تا در زمینه‌های مختلفی از جمله فناوری اطلاعات، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی صنایع و سایر رشته‌های علمی و فنی، پژوهش کنند و نوآوری‌های خلاقانه خود را به ارمغان بیاورند.

بیشتر بخوانید : معرفی بیمارستان عرفان در تهران

به علاوه، موقعیت جغرافیایی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر در قلب شهر تهران و وجود امکانات و تجهیزات مدرن، زندگی دانشجویان را در دانشگاه صنعتی خواجه نصیر به مراکز فرهنگی، ورزشی، هنری و تفریحی نزدیک می‌کند. این امکانات به دانشجویان فرصتی را برای شرکت در فعالیت‌های فرهنگی و هنری، ورزش و تفریح فراهم می‌کند و زندگی دانشجویی را بهبود می‌بخشد.

دانشگاه صنعتی خواجه نصیر به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های دولتی در تهران، تنها به آموزش معتبر و کیفیتی برتر متکی نیست، بلکه در راستای توسعه فناوری و پیشرفت علمی نیز نقش مؤثری دارد. این مؤسسه با ارتباط نزدیک با صنعت و بازار کار، فارغ‌التحصیلانی با توانمندی‌های بالا و مهارت‌های عملی و کاربردی فراهم می‌کند.

در نتیجه، فارغ‌التحصیلان این دانشگاه به راحتی می‌توانند در بازار کار موفقیت‌آمیز باشند و نقشی مؤثر در توسعه صنایع و فناوری کشور داشته باشند. با در نظر گرفتن تمام این عوامل، می‌توان گفت که دانشگاه صنعتی خواجه نصیر به دلیل کیفیت آموزش، برنامه‌های تحصیلی متنوع، فعالیت‌های پژوهشی و نوآورانه، و ارتباط نزدیک با صنعت و بازار کار، به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های دولتی در تهران و حتی در سطح کشور شناخته می‌شود.

شما میتوانید با اجاره آپارتمان مبله در مرکز تهران یا اجاره خانه روزانه در صادقیه تهران و اجاره روزانه خانه در بلوار فردوس تهران دسترسی خوبی به این دانشگاه داشته باشید.

 دانشگاه صنعتی امیرکبیر

دانشگاه صنعتی امیرکبیر یکی دیگر از بهترین دانشگاه‌های تهران است که دولتی بوده و در رشته های فنی و مهندسی دانشجو می پذیرد. این دانشگاه نیز دارای قدمت زیادی است و در سال 1337 تأسیس شده است. دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران دارای 10دانشکده با 4 گروه آموزشی می باشد.

آدرس دانشگاه صنعتی امیر کبیر : تهران، خیابان حافظ، 424، دانشگاه صنعتی امیرکبیر.

دانشگاه افسری امام علی

دانشگاه افسری امام علی (ع) همانطور که از نامش پیداست یکی از دانشگاه‌های ارتش است که در سال 1300 تاسیس شد. این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشگاه های نظامی کشور است که با تربیت افسران عالی رتبه در رشته های مختلف پیشتاز است.

آدرس دانشگاه افسری امام علی : تهران، خیابان حضرت امام خمینی (ره) نرسیده به میدان حر دانشگاه افسری امام علی (ع)

دانشگاه افسری تهران

دانشگاه افسری تهران

دانشگاه امام صادق

دانشگاه امام صادق از دانشگاه‌های دولتی تهران است که در سال 1361 تأسیس شده است و در دو واحد خواهران و برادران به فعالیت می پردازد.

آدرس دانشگاه امام صادق واحد خواهران : تهران، شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از چهارراه ارغوان، خیابان شهید طاهرخانی.

آدرس دانشگاه امام صادق واحد برادران : تهران، بزرگراه شهید چمران، پل مدیریت.

دانشگاه الزهرا تهران

دانشگاه الزهرا تهران از معروفترین دانشگاه های تهران در علوم انسانی می باشد که در سال 1343 تأسیس شده و دارای 10 دانشکده در رشته‌های مختلف می باشد.

آدرس دانشگاه الزهرا : تهران، بالاتر از میدان شیخ بهایی، خیابان ده ونک، دانشگاه الزهرا (س)

دانشگاه خوارزمی تهران

یکی از پرافتخارترین دانشگاه های تهران است که دارای قدمت زیادی می باشد که با تربیت نخبگان و مخترعان از برترین دانشگاههای کشور می باشد. دانشگاه خوارزمی تهران در سال 1297 تأسیس شده است. در حال حاضر این دانشگاه در رشته های علوم پایه، انسانی، تربیتی و مهندسی در مقاطع مختلف از کارشناسی تا دکتری دانشجو می پذیرد.

آدرس دانشگاه خوارزمی تهران : تهران، خیابان شهید مفتح نرسیده به انقلاب، پلاک 49.

دانشگاه علوم پزشکی تهران

دانشگاه علوم پزشکی تهران، یکی از برترین دانشگاه های تهران در حوزه تربیت پزشکان زبده و متعهد می باشد. این دانشگاه در سال 1313 تأسیس شده است و در رشته پزشکی دانشجو می پذیرد.

آدرس دانشگاه علوم پزشکی تهران : بلوار کشاورز، خیابان فلسطین، خیابان دمشق، پلاک 21، طبقه اول.

دانشگاه تربیت مدرس تهران

دانشگاه تربیت مدرس به عنوان دانشگاهی پیشرو در آموزش و پژوهش، با هدف تولید علم با اتکا بر علوم اسلامی به ویژه تربیت اعضای هیئت علمی و محققان مورد نیاز مراکز آموزش عالی کشور در سال 1360 تاسیس شد. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های تهران در حوزه توسعه علوم انسانی می باشد و در حال حاضر فقط در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می پذیرد.

آدرس دانشگاه تربیت مدرس : تهران، جلال آل احمد، پل نصر.

دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی یکی از دانشگاه‌های تهران است که در منطقه ولنجک (درکه) در شمال غربی تهران تاسیس شده است. این دانشگاه از جمله معتبرترین دانشگاه‌های تهران و ایران محسوب شده و در سال 1338 توسط دکتر علی شیخ الاسلام بنا نهاده شد.

دانشگاه سوره

دانشگاه سوره در بهمن ماه سال ۱۳۷۲ توسط حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی در سال 1372 تأسیس شده است. این دانشگاه از سال ۷۴ از طریق سازمان سنجش آموزش کشور در ۱۱ رشته دانشجو می پذیرد و در لیست دانشگاههای سراسری تهران قرار گرفت. رشته‌های صنایع دستی، موسیقی، تئاتر، سینما، معماری، مجسمه‌سازی، گرافیک و نقاشی، مهندسی معماری، روابط عمومی، روزنامه‌نگاری، مدیریت فرهنگی هنری، صنایع دستی، هنراسلامی، کتابت و نگارگری، نمایش (تئاتر) و سینما از رشته های دانشگاه سوره می باشد.

دانشگاه علامه طباطبایی تهران

یکی از تخصصی ترین دانشگاه های تهران در رشته های علوم انسانی دانشگاه علامه طباطبایی می باشد. این دانشگاه در سال ۱۳۳۷ بنا نهاده شد و در سال135 تاسیس شد. در سال ۱۳۶۳ براساس موافقت شورای عالی انقلاب فرهنگی همه زیر مجموعه‌ها با یکدیگر ادغام شده و دانشگاه علامه طباطبائی را به وجود آوردند. تأسیس گردید.  دانشجویانی که از شهرهای دیگر به تحصیل در دانشگاه های تهران مشغول هستند، اجاره سوییت در تهران می تواند مشکل خوابگاه و اقامت آنها را برطرف نماید. سایت ایران ماوا با تدابیری که برای دانشجویان عزیز شهرستانی اندیشیده است، هزینه های اقامت این عزیزان را کاهش داده است. برای کاهش هزینه های خود و شناسایی مناطق ارزان قیمت پایتخت می توانید به مطلب ” ارزان ترین مناطق تهران برای اجاره خانه مبله کدامند؟ ” مراجعه کنید.

 

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط
فهرست