نکاتی که قبل از مسافرت باید به آنها توجه کرد؛

3K
اجاره آپارتمان مبله در تهران

برای اجاره آپارتمان مبله در تهران با ما در تماس باشید.

نکاتی که قبل از مسافرت باید به آنها توجه کرد؛

ممکن است انسان برای مسافرت مقصدی را انتخاب کند که با محل کنونی که در آن زندگی می کند تفاوتهای زیادی داشته باشد. در این گونه مواقع یکی از مسائل ضروری چگونگی کنار آمدن با شرایط جدید است. بهتر است قبل از مسافرت به نکات و موارد زیر توجه ویژه ای داشته باشیم؛

اجاره آپارتمان مبله در تهران را از ایران ماوا بخواهید.

1-تاکسی ها و حاشیه ها

به این نکته توجه داشته باشید که تاکسی هایی که در محوطه فرودگاه زمان خود را در انتظار مسافر سپری می کنند برای وارد شدن به این محوطه هزینه ای را به عنوان ورودی پرداخت نموده اند و قطعا این هزینه از مسافر گرفته می شود. اگر شما به دنبال یک تاکسی با کرایه باصرفه تر هستید می توانید جایی خارج از محوطه فرودگاه به دنبال آن باشید.

البته می توانید در این مواقع از تاکسی های تلفنی و اینترنتی نیز استفاده نمائید.

در مورد مسیر، مقصد را به راننده در زمان های مختلف یادآوری کنید و این تصور که خود راننده، نسبت به مسیر آگاهی لازم را دارد اشتباه است.

در مورد قیمت و کرایه حتما قبل از حرکت و یا حتی قبل از سوار شدن با راننده به توافق برسید. در این صورت راننده به هیچ عنوان نمی تواند قیمتی بالاتر از قیمت پیشنهادی به شما ارائه دهد.

ممکن است بین شما و راننده به دلایل مختلف مشاجره ایجاد شود. اگر مشاجره با شدت بیشتری ادامه پیدا کرد حتما با پلیس تماس بگیرید. اغلب راننده ها با شنیدن اسم پلیس قانون مدار می شوند!

2- امنیت در سفر

متاسفانه در خیلی از کشورها حتی ماموران پلیس از گرفتن رشوه استقبال می کنند. اگر به حضور پلیس احساس نیاز کردید از این مورد مطلع باشید.

ممکن است فردی سر راهتان ظاهر شود و با این بهانه که قصد کمک کردن به شما را دارد همراه شما شود. در این موارد با متانت و ادب فرد مورد نظر را متقاعد کنید که نیازی به کمک وی ندارید و بخواهید که از همراه شدن با شما پرهیز کند.

در مورد نحوه اخذ ویزا و مسائل مربوط به آن در نظر داشته باشید که در هرکشور ممکن است شیوه های مختلفی را تجربه کنید چرا که قوانین هرکشور مستقل است. جایی به نفع شما و ممکن است گاهی نیز به ضرر شما باشد.

اجاره آپارتمان مبله در تهران برای مسافران گرامی.

3- فرهنگ

حریم شخصی مقوله ای است که در هر کشور مفهوم آن متغیر است و اگر به خوبی با آن آشنا نباشیم ممکن است با مشکلات عدیده ای مواجه شویم.

به عنوان مثال دود سیگار یکی از مواردی است که باید در خیلی از کشورها به عنوان دوست به آن نگاه کنیم! و اگر شما بخواهید علیه آن موضع بگیرید در واقع یک رفتار پذیرفته نشده را انجام داده اید.

در مورد عکس گرفتن از دیگران نیز باید بدانید که این کار بدون اجازه گرفتن از شخص مورد نظر یک نوع ورود در حریم خصوصی دیده می شود.

سوال پرسیدن از جنس مخالف و یا دست زدن به وی و یا حتی نشستن در کنار او در اماکن عمومی یکی دیگر از کارهایی است که ممکن است شما را دچار حاشیه کند.

هیچ وقت انگشت اشاره تان را به طرف کسی جهت ندهید. و یا با دست سر دیگری را لمس نکنید. اینها کارهایی هستند که ممکن است نشانه بی احترامی در برخی از کشورها تلقی شود.

ممکن است مردمی که متعلق به آن کشور هستند از شما سوالاتی در مورد وضعیت سیاسی کشورتان داشته باشند. اجازه دهید سوالاتشان را مطرح کنند و با روی باز به آنها جواب دهید. مردم دوست دارند در مورد نحوه زندگی سایر انسان ها در کیلومترها دورتر از خود اطلاعاتی داشته باشند. هرچند ممکن است که با برخی از قوانین و اقدامات مخالفت خود را ابراز کنند.

به یاد داشته باشید که ممکن است برخی از پرسشگرها جاسوس باشند . اگر اطلاعات مهمی از کشور خود دارید به آنها نگوئید و از کشور آنها نیز نکات منفی بر زبان نیاورید.

اجاره آپارتمان مبله در تهران با ایران ماوا.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط
فهرست