آشنایی با دانشگاه های تهران – دانشگاه پیام نور(قسمت دوم)

211
اجاره آپارتمان مبله تهران

امروزه بسیاری از مسافران اجاره آپارتمان مبله تهران را در الویت قرار می دهند. خوانندگان گرامی می توانند برای سهولت در اجاره آپارتمان مبله تهران با ما تماس بگیرند.

در مرحله ی چهارم نیز تعداد رشته های بسیاری به این دانشگاه اضافه شد و این اتفاق زمانی افتاد که رشد دانشگاه به لحاظ کمی متوقف شده بود.

دانشگاه پیام نور شعار آموزش عالی برای همه را مد نظر کار خود قرار دارد. در مرحله ی چهارم که به تازگی اغاز شده است بسیاری مراکزی که هیات های موسس آن که به وظایف خود عمل نکرده بودند از حذف شدند.

 قانون حذف دانشجویان ضعیف و مشروطی نیز در این دوره به دانشگاه اضافه شد. دانشگاه پیام نور از جهت کتاب های آموزشی بزرگترین شبکه ی کشور می باشد اما تنها به آنها بسنده نکرده است و در این دوران به کتاب های خود تعداد زیادی افزوده است. دانشگاه جامع پیام نور هم اکنون بعنوان یکی از دانشگاه های جامع و مهم کشور دارای رتبه ی نخست از جهت تعداد دانشجو و تنوع رشته در جهان می باشد. پیش بینی می شود که دانشگاه پیام نور به یکی از برترین دانشگاه های خاورمیانه تبدیل شود. گرایش های این دانشگاه عبارت اند از:

 18 گرایش در مقطع کارشناسی،

 32 گرایش در مقطع کارشناسی ارشد،

8 رشته در مقطع دکتری

مرحله ی پنجم عبارت است از سیاست کوچک سازی دانشگاه که البته پس از روی کارآمدن حسن روحانی آغاز شده است. این امر ابتدا توسط چند تن از اعضای هیات علمی مورد انتقاد قرار گرفت و آنها مانع از عملی شدن آن شدند اما بعدها نیروهای جدیدی به سمت های مهم این دانشگاه منصوب شدند که برای سیاست های انقباضی یا کوچک کردن دانشگاه نیروهای مناسبی بودند.

این امر تا جایی پیش رفت که در رسانه ملی اعلام شد که دانشگاه پیام نور در آینده ای نه چندان دور کوچکتر از چیزی که هست می شود. امروزه چیزی در حدود 28 درصد از رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور متوقف شده اند و دیگر در آنها دانشجو پذیرش نمی شود. دانشگاه پیام نور امروزه در حدود 500 شعبه در سراسر کشور است که تمامی آنها به صورت نیمه حضوری به آموزش دانشجو می پردازند.

نظام های رتبه بندی نظام هایی هستند که هر ساله نمره ای به دانشگاه ها می دهند و بر اساس همان نمره به آنها رتبه می دهند یکی از این نظام ها، نظام QS  می باشد. بر اساس نظام QS دانشگاه پیام نور رتبه ی بیست و دوم ایران را دریافت کرد. بر اساس نظام وبومتریکس نیز، دانشگاه پیام نور پنجمین دانشگاه برتر شناخته شد. نظام ICU 4  نیز دانشگاه پیام نور را نهمین وبسایت برتر کشور معرفی کرده است.

دانشجویان دانشگاه پیام نور به دو دسته تقسیم می شوند، یکی دانشجویان رسمی و دیگر دانشجویان فراگیر. دانشجویان رسمی همان دانشجویانی هستند که با استفاده از کنکور سراسری به دانشگاه ورود می کنند. یعنی شرط ورود آنها به دانشگاه کسب رتبه ی مورد نظر در کنکور سراسری می باشد. دانشجویان فراگیر نیز آن دسته اند که ابتدا بعنوان دانش پذیر ثبت نام می کنند و دروس ترم اول همان رشته به آنها ارائه می شود. اگر موفق به گذراندن این درسها شدند می توانند در رشته ی مورد نظر ادامه تحصیل بدهند. شهریه ی دانشجویان فراگیر با دانشجویان رسمی برابر است و همچنین مدرک مشابهی نیز دریافت می کنند.

بالاتر گفتیم که دانشگاه پیام نور به اموزش غیر حصوری و نیمه حضوری می پردازد اما شایان ذکر است که این دانشگاه به آموزش حضوری نیز می پردازد. از جمله مدیران این دانشگاه می توان به: نصرت الله ضرغامی، حسن ظهور، حسین صادقی شجاع، علیرضا علی احمدی، سید محمد حسینی، محمد علی سرلک، ابوالفضل فراهانی، محمدرضا زمانی و… اشاره کرد.

دانشگاه پیام نور بعنوان یکی از موسسه های بسیار مهم تحصیلی ایران نقش به سزایی در بالا بردن سطح علمی کشور داشته است.

ایران ماوا مرکزی مطمئن برای اجاره آپارتمان مبله تهران در سفرهای شما به پایتخت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست