آشنایی با محله های تهران – یوسف آباد

518
اجاره آپارتمان مبله در تهران
برای اجاره سوئیت مبله در تهران همراه شما هستیم .
یوسف آباد
یکی دیگر از محله های پر قدمت و مشهوری که در منطقه شش تهران قرار دارد و جزء محله های اصیل و پر طرفدار این شهر به حساب می آید، یوسف آباد است.
دلیل مورد توجه قرار داشتن این محله در بین محله های تهران دارا بودن دسترسی بسیار خوب و همچنین دسترسی آسان به مرکز تهران به دلیل نزدیکی این محله به مرکز می باشد.
با اینکه همچنان در این محله ، ویلاهای قدیمی، زیبا و بسیار بزرگی دیده می شوند، ولی به دلیل بازسازی هایی که اخیرا انجام شده در این محله، اکنون اغلب شاهد آپارتمان های امرزی هستیم.
هم‌اکنون این محله از غرب به بزرگراه کردستان و محله امیرآباد، از شرق به خیابان ولی عصر و محله عباس‌آباد، از شمال به بزرگراه شهید همت و محله ونک و از جنوب به خیابان دکتر فاطمی و دوراهی یوسف آباد محدود می‌شود.
ایران ماوا مرکزی مطمئن برای اجاره سوئیت مبله در تهران با امکانات رفاهی کامل .
تاریخچه ی این محله:
نام این محله از نام یکی از افراد که در زمان ناصر الدین شاه می زیسته و این مکان را در سال هزار و دویست و هشتاد و هشت هجری قمری در شمال غربی دار الخلافه ی ناصری که خارج از محدوده تهران قرار داشت بنیان گذاری کرد، اقتباس شده است.
خیابان ها و میدان های مهم:
این محله شامل نه خیابان اصلی است که عبارت اند از:
خیابان سید جمال الدین اسد آبادی، یا خیابان یوسف آباد، خیابان مستوفی که اخیرا دوباره نامگذاری شده و نام خیابان عبدالمجید اکبری را به خود اختصاص داده است، خیابان مهرام، یا خیابان مدبر، خیابان بیستون، خیابان ابن سینا، خیابان فتحی شقاقی، خیابان چهل ستون، خیابان کاج شمالی و خیابان شهید جهان آرا.
مزدحم ترین خیابان این محله، که اطراف آن را نیز واحدهای تجاری و همچنین مغازه ها احاطه کرده اند، خیابان سید جمال الدین اسد آبادی است.
بزرگترین میدان این محله که به دلیل وجود کلانتری یوسف آباد در جنوب شرقی این میدان تا پیش از انقلاب اسلامی میدان کلانتری نام داشته و پس از انقلاب تغییر نام یافته است، میدان سید جمال الدین اسد آبادی است.
در شمال شرقی این میدان که دارای آبنمای قوسی است، شهرداری قرار گرفته است.
میتوان از میدان فرهنگ، که در سعادت آباد نیز میدانی با همین نام وجود دارد، و میدان سلماس،که در گذشته فرح بخش نام داشته، به عنوان دیگر میدان های این محله نام برد.
خیابان اصلی این محله( خیابان سید جمال الدین اسد آبادی ) به 70 خیابان فرعی می رسد و دارای تقاطع های مهمی از جمله:
خیابان های: 15 یا 18، 20 یا 23، 37 ،64 و 70 می باشد.
با اجاره سوئیت مبله در تهران از طریق ایران ماوا آسایش و آرامش را تجربه کنید.
اطلاعات جمعیت و سطح قیمت منازل مسکونی:
طبق آخرین اطلاعات آماری این منطقه که مربوط به سال هزار و سیصد و نود است جمعیت این منطقه پنجاه و سه هزار و نهصد و پانزده نفر تخمین زده شده است ولی با توجه به افزایش میل سکونت در این محله این تعداد رو به افزایش است و با وجود گران قیمت بودن خانه ها در این محله متقاضیان زندگی در این مکان زیاد اند.
سطح قیمت ها از شمال به جنوب این محله کاهش یافته و همین محدوده و رابطه ی قیمت ها در ارتباط با رهن و اجاره نیز صدق می کند.در این محله قیمت خانه از متری هفت میلیون تا متری شانزده میلیون و پانصد هزار تومان می باشد.
مراکز مهم یوسف آباد:
مراکز تفریحی:
سینما و تئاتر گلریز که در حال حاضر تعطیل است و همچنین بزرگترین پارک این محله یعنی پارک شفق، جزء مراکز تفریحی این محله به شمار می روند.فرهنگسرای شفق نیز در این محله و در پارک شفق قرار دارد.همچنین می توان به پارک قزل قلعه در انتهای خیابان جهان آرا نیز اشاره کرد.
مراکز دیگر:
کلانتری یوسف آباد، شهرداری منطقه ی شش، هنرستان ناشنوایان باغچه بان از مراکزی هستند که در میدان سید جمال الدین اسد آبادی قرار دارند.
مدارس دخترانه:
مدارس دخترانه در مقاطع مختلف در میدان فرهنگ این محله قرار دارند که مشهور ترین آنها دبیرستان بوعلی است.
مراکز از بین رفته:
مراکزی که دیگر نمی توان آنها را دید نیز مانند فروشگاه چمن، که بالاتر از میدان سید جمال الدین اسد آبادی قرار داشته، و فروشگاه برزک، بالاتر از میدان فرهنگ قرار داشته، در این محله وجود داشته اند.
بیمارستان:
بیمارستان حضرت فاطمه، بخش قدیمی بیمارستان، و بیمارستان محب کوثر، بخش نوساز بیمارستان ، یکی از مراکز پر اهمیت درمانی است که در خیابان بیست و سه و نبش پارک شفق قرار دارد.
پاساژها و مراکز خرید:
در این محله سه پاساژ قرار دارد.
اول؛مجتمع تجاری رز:
خیابان سید جمال الدین اسد آبادی، بالاتر از میدان کلانتری ، بین خیابان های پنجاه و یک و پنجاه و سه قرار دارد. مغازه های فروش مبلمان، خدمات گردشگری، نمایندگی ایکیا و… در این مجتمع موجود است.
دوم؛پاساژ هنر:
این پاساژ در خیابان فتحی شقاقی قرار دارد و نسبت به مجتمع رز به مرکز شهر نزدیک تر است و به همین دلیل شناخته شده تر است و همچنین مراجعینی از محله های دیگر نیز دارد.
 سوم؛پاساژ فرهنگ:
این پاساژ در میدان فرهنگ قرار دارد و یک مرکز خرید کوچک با تعداد کمی مغازه است ولی با این حال یکی از مراکز خرید خوب یوسف آباد است.
دیگر مناطق:
یکی از شعب نمایشگاه کتاب در ضلع غربی میدان فرهنگ و دو بازار تره بار نیز در این محله قرار دارند.
اجاره سوییت مبله در تهران با ایران ماوا

این مطلب را به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست