آشنایی با محله های تهران – نارمک(قسمت دوم)

196
اجاره آپارتمان مبله
برای اجاره آپارتمان مبله با ما در تماس باشید.
 احمدبن ابراهیم نرمقی رازی به آن منسوب است و ابوالقاسم طهرنی از او روایت کرده محتمل است که پیدایش نام این قریه پیش از تاریخ نام طهران باشد (جواهر کلام، ۱۳۲۵:).
 “ده نارمک که در گذشته دهی از توابع شمیرانبه حساب می‌آمده، با نام (نرمق) یعنی جایی که انارستان است و دهستان (باکک)، از دهستان‌های خوش آب وهوای شمیران بودند. محصولات عمده این دهکده، غلات و انار وشغل اهالی آن، زراعت و باغبانی بوده‌است (تهران ۱۰۰، ۱۳۸۷: ۱۸۴). به نام قاسم آباد در بالاتر اشاره شد، لازم به ذکر است که این منطقه دارای 412183 متر مربع وسعت می باشد و در منطقه چهار تهران واقع شده است.
اکنون به معرفی بخش های مهم نارمک از تمام جنبه های علمی، فرهنگی و مذهبی می پردازیم:
مسجد جامع نارمک، مسجد النبی نارمک، کتابخانه دکتر شهیدی، میدان نبوت، فرهنگسرای خانواده، مدرسه فیض، دبستان سجاد، دبیرستان کمال، دبیرستان دانشمند و…
اگر می خواهید با استفاده از وسایل عمومی به ده نارمک بروید چاره جز استفاده از اتوبوس ندارید زیرا در این منطقه نه خط مترو وجود دارد و نه برنامه ای برای ساخت آن در آینده هست علاوه بر اتوبوس شما می توانید با استفاده از خودروی شخصی خود با ده نارمک بروید که البته به دلیل آلوده نشدن هوا و داشتن سهمی در جهت ایجاد هوای پاک پیشنهاد می شود که از اتوبوس استفاده کنید. ایستگاه های اتوبوس در ده نارمک عبارت اند از:
  • خط 213 میدان رسالت به شهرک شهید محلاتی از مسیر بلوار هنگام و ضلع غربی این محله
  • خطوط 208 سراج به پل خاقانی و 223 میدان رسالت به شهرک پارس از ضلع شرقی این محله یعنی خیابان سراج تردد دارند.
اجاره آپارتمان مبله با امکانات کامل از طریق ایران ماوا
خط 216 پایانه علم و صنعت به شهرک شهید محلاتی در ضلع شرقی و میان این محله از خیابان سراج، بلوار استقلال تا چهار راه استقلال و بزرگراه بابایی تردد دارد.
اکنون به معرفی راههای تردد به خود محله ی نارمک می پردازیم:
ایستگاه های اتوبوس BRT نیز عبارت اند از: پایانه علم و صنعت تا پایانه خاوران که از بین نارمک می گذرد، و پایانه علم و صنعت تا پایانه بیهقی.
تعدد این ایستگاه های مترو و اتوبوسBRT باعث شده اند که نارمک بعنوان یکی از خوش مسیرترین محله های تهران واقع شود.
نارمک یکی از محله های کوهپایه ای تهران است و دراین زمینه می توانیم محله های تهران که در کوهپایه واقع شده اند را به 5 دسته تقسیم کرد:
  • بلندی‌های ارمینه (شامل تپه‌های محمودیه، الهیه، قیطریه و فرمانیه)، شیان و کوثر.
  • بلندی‌های سعادت آباد، شمیران، دزاشیب.
  • بلندی‌های طرشت و عباس‌آباد.
  • فرونشست‌های اوین، تجریش و نیاوران.
  • فرونشست داودیه.
بالاتر به چند مورد از خیابان های مهم نارمک اشاره شد اکنون به چند مورد دیگر از آن ها اشاره می کنیم: کوهستان، هنگام و استقلال
 که این خیابان ها از مهمترین و پر تردد ترین خیابان های منطقه به شمار می آیند.
از مکان های توریستی ده نارمک که افراد زیادی همه روزه برای دیدن کردن از آنها به نارمک می آیند می توان موارد زیر را مثال زد:
پارک جنگلی لویزان، باغ پرندگان تهران ،مسجد جواد، علاوه بر این ها یک حسینیه در نارمک به نام حسینیه حضرت ابوالفضل وجود دارد که مراسم های عزاداری بی نظیری همه ساله محرم در آن برگزار می شود و مردم بسیاری از سراسر تهران به این حسینیه می آیند.
پارک جنگلی لویزان که در پاراگراف بالا به آن اشاره شد نه تنها یکی از جاذبه های توریستی نارمک بلکه یکی از جاذبه های تهران به شمار می آید.
این پارک جنگلی که بسیار زیبا و بزرگ است دارای هوای بسیار خوب و امکانات تفریحی مناسب می باشد و همه روزه افراد بسیاری در قالب جمع های خانوادگی و یا دوستانه به پارک جنگلی لویزان می آیند.
ایران ماوا مرکزی مطمئن برای اجاره آپارتمان مبله .

این مطلب را به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست