آشنایی با دانشگاه تربیت مدرس تهران

11K
اجاره سوئیت در تهران

دانشگاه های بسیاری همچون دانشکاه تربیت مدرس تهران در سراسر کشور تاسیس شده است که هر یک در قالب خاصی فعالیت می کنند. بسیاری از این دانشگاه ها در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری متقاضی می پذیرند. برخی دیگر نیز مختص به مقطعی خاص می باشند. در همین ابتدای امر بگوییم برای اقامت در تهران نگران نباشید. افراد بسیار زیادی برای اقامت در پایتخت از سوئیت در تهران استفاده می کنند. شما هم می توانید با اقامت در سوئیت اقامتی بی دردسر را برای خود فراهم کنید و تحصیل نمایید.

تاسیس دانشگاه تربیت مدرس تهران

از جمله دانشگاه هایی که در مقطعی خاص و تحصیلات تکمیلی ارائه می کنند دانشگاه تربیت مدرس است که در شهر تهران واقع شده است. این دانشگاه در سال 1360 با عنوان مدرسه تربیت مدرس تاسیس شد و هدف آن نیز تربیت کادر هیات علمی دانشگاه ها می باشد. پذیرش دانشجو در این دانشگاه از سال 1361 شمسی اغاز شد.

اولین رشته هایی که دانشگاه در آنها دانشجو پذیرفت رشته های مدیریت و برخی از رشته های علوم انسانی بود. 4 سال بعد از اولین پذیرش، نام مدرسه تربیت مدرس به دانشگاه تربیت مدرس تغییر کرد. مقاطعی که دانشگاه در آنها دانشجو می پذیرد کارشناسی ارشد و دکتری می باشند.

امتیازات دانشگاه تربیت مدرس تهران

نمره هایی که هر سال به دانشگاه ها بر اساس نظام های رتبه بندی ارائه می شود تاثیر زیادی بر اعتبار دانشگاه ها دارند. برخی از این نظام ها عبارت اند از:

رتبه بندی داخلی وزارت علوم، که بر اساس آن دانشگاه تربیت مدرس رتبه ی دوم را گرفته است که البته این آمار مربوط به سال 1392 می باشد. رتبه ی اول در این سال را دانشگاه تهران کسب کرده است.

بر اساس داده های موسسه ی علمی پژوهشی scopus که در سال 2012 انجام شد این دانشگاه موفق به کسب رتبه ی سوم شد. در این سال رتبه های اول و دوم به ترتیب از آن دانشگاه تهران و دانشگاه شریف بود.

نظام دیگری به نام رتبه بندی لیدن، دانشگاه تربیت مدرس را چهارصد و بیست و سومین دانشگاه جهان معرفی کرده است.

پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در سه سال متوالی از 1389 الی 1392 دانشگاه تربیت مدرس را دومین دانشگاه کشور پس از دانشگاه تهران می داند. این نظام بر اساس شاخص های isc مورد تاید ISESCO استفاده می کند.

نظام موضوعی QS نیز که بر اساس موضوع رتبه بندی ها را انجام می دهد دانشگاه تربیت مدرس را نخستین دانشگاه کشور در زمینه ی حقوق معرفی می کند.

این دانشگاه علاوه بر اینها افتخارات بسیار دیگری در سطح جهانی دارد و در برخی موضوعات نه نزدیک بلکه همتراز بهترین دانشگاه های دنیا می باشد.

تعداد دانشجویلان دانشگاه تربیت مدرس

تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه 516 نفر می باشد.

آماری که در سال 1384 از دانشجویان این دانشگاه گرفته شد یک آمار کلی از ابتدا تا همان سال بود. تعداد دانشجویان این دانشگاه در همان سال 5399 نفر بود که از این بین 1699 نفر دانشجوی دکتری و 3700 نفر دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد بودند.

از این دانشجویان 5340 نفر ایرانی و مابقی خارجی بودند. تعداد کل دانشجویان تحصیل کرده تا این سال 14353 نفر بودند. این دانشجویان در مقاطع دکتری، فرادکتری، کارشناسی ارشد و کارشتاسی تحصیل می کردند.

4 سال بعد در سال 1388 باز آماری گرفته شد که این آمار مربوط به همان سال می شد. در این سال 6871 دانشجو در دانشگاه تربیت مدرس تحصیل می کردند. 2218 نفر از آنها در مقطع دکتری و 4653 نفر از آنها نیز در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می کردند. کتابخانه ای که در این دانشگاه واقع است نیز جزو سه کتابخانه ی بزرگ کشور می باشد.

دانشکده های تربیت مدرس

دانشکده های این دانشگاه عبارت اند از:

 1. دانشکده حقوق
 2. دانشکده مدیریت و اقتصاد
 3. دانشکده مهندسی صنایع
 4. دانشکده علوم پایه
 5. دانشکده فنی و مهندسی
 6. دانشکده هنر و معماری
 7. دانشکده منابع طبیعی
 8. دانشکده علوم پزشکی
 9. دانشکده علوم دریایی
 10. دانشکده علوم انسانی
 11. دانشکده کشاورزی
 12. دانشکده علوم ریاضی
 13. دانشکده علوم زیستی
 14. دانشکده برق و کامپیوتر
 15. دانشکده فناوری های نوین
 16. دانشکده مهندسی مکانیک
 17. دانشکده عمران و محیط زیست
 18. دانشکده مهندسی شیمی

مراکز پژوهشی این دانشگاه نیز عبارت اند از:

 1. مرکز مطالعات مدیریت
 2. پژوهشکده اقتصاد
 3. پژوهشکده مهندسی آب
 4. پژوهشکده فناوری اطلاعات

مراکز دانشگاه نیز عبارت اند از:

 1. مرکز مطالعات آفریقا
 2. مرکز تحقیقات زبان و ادبیات فارسی
 3. مرکز تحقیق و توسعه زیست فناوری
 4. مرکز مطالعات فرهنگ و اندیشه دینی
 5. قطب علمی ابرساختارهای جبری و کاربردهای آن
 6. قطب علمی زیست فناوری کاربردی
 7. مرکز ملی مطالعات و برنامه ریزی شبکه های قدرت
 8. مرکز مطالعات مدیریت و توسعه ی فناوری
 9. مرکز تحقیقات مدیریت تعمیر و نگهداری روسازی

فارغ التحصیلان مشاهیر دانشگاه تربیت مدرس تهران

از جمله فارغ التحصیلان مشهور این دانشگاه می توان به محمد باقر قالیباف، میرحسین موسوی، مه لقا باقری، علی اصغر فانی، مسعود میرکاظمی، سید یحیی رحیم صفوی، عبدالرضا رحمانی، محمد مهدی زاهدی، اونیش امین اللهی، محمود مهرمحمدی، صادق خلیلیان، جعفر خاتمی و… اشاره کرد.

برای اجاره سوئیت در تهران ما تماس بگیرید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست